احتمال رگبار، رعدوبرق و توفان در جنوب غرب کشور

احد وظیفه درباره وضعیت جوی هوا در چند روز آخر هفته گفت: امشب سامانه‌ای از جنوب غرب وارد کشور می‌شود. وی در ادامه گفت: در استان خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، مناطق شمالی استان فارس، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و شرقی، زنجان، مرکزی، همدان، غرب اصفهان و استان‌های شمالی کشور یعنی گیلان و مازندران، گلستان، اردبیل بارش در روز دوشنبه در این مناطق از شدت بیشتری برخوردار می‌باشد. سرعت وزش باد ۱۰ تا ۱۵ متر بر ثانیه و حتی بیشتر از این است.

 

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: سامانه جدید بارشی امشب از جنوب غرب به کشور وارد می‌شود و انتظار می‌رود شرایط طوفانی فردا در شمال استان بوشهر، خوزستان و جنوب ایلام داشته باشیم. برای دوشنبه و سه شنبه رگبار و رعدوبرق احتمال توفان تندری و باد شدید لحظه‌ای همراه با خیزش گردوخاک محلی و کاهش موقتی دید در جزایر شمال خلیج فارس، خوزستان، شمال بوشهر را خواهیم داشت. این سامانه از روز سه شنبه به مناطق مرکزی وارد می‌شود و استان‌های تهران مرکزی و قم را نیز در بر می‌گیرد.

 

وظیفه در ادامه گفت: در استان‌های خوزستان، شمال بوشهر، لرستان، ایلام، جنوب کرمانشاه و اواخر وقت در کهکیلویه وبویر احمد، چهار محال وبختیاری و غرب کردستان در دوشنبه و سه شنبه با رگبار و رعدوبرق تندری با پتانسیل ایجاد سیلاب‌های ناگهانی مواجهه هستیم.

 

وی در ادامه افزود: طی روز دوشنبه تا صبح سه شنبه در خوزستان، لرستان، ایلام، غرب و جنوب کرمانشاه و غرب کردستان در ساعات بعدازظهر به علت رشد ابر‌های تندری علاوه بر احتمال سیلاب ناگهانی، وقوع تگرگ و صاعقه دور از انتظار نمی‌باشد؛ لذا به هموطنان عزیز بخصوص در این مناطق توصیه می‌شود ضمن بکارگیری تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی از توقف در مسیل‌ها و مناطقی که می‌تواند مسیر گذر سیلاب‌های ناگهانی شود و از توقف در مناطق مستعد تگرگ و صاعقه خودداری نمایند.

 

وظیفه بیان داشت: برای روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه بارش‌های را به صورت پراکنده خواهیم داشت تا روز شنبه هفته آینده که مجددا جنوب غرب کشور درگیر بارش‌ها می‌شود. هوای تهران تغییرات دمایی شدیدی نخواهد داشت و نسبتا ابری با بارش پراکنده همراه خواهد بود.

دسته‌بندی‌ها: اخبار اجتماعی

برچسب‌ها: ,,

دیدگاه بگذارید

اطلاع از
avatar
wpDiscuz