انگیزه دختر تحصیلکرده از سرقت خودروهای شمال تهران چه بود؟

ایران:دختر تحصیلکرده سوار بر خودروی شخصی خود در خیابان های شمال تهران گشت میزد و با رویت خودروهایی که درب آنها باز است اقدام به سرقت لوازم داخل خودرو میکرد.رپورتاژ

هفته های قبل شکایت های بسیاری به معاونت عملیات کلانتری ۱۲۴ قلهک در شمال تهران رسید مبنی بر اینکه به ماشین های پارک شده در خیابان های محدوده قلهک دستبرد زده شده و وسایل داخل آنها به سرقت رفته است.

ماموران در بررسی یکی از پرونده ها متوجه شدند سرقت های صورت گرفته توسط یک زن انجام شده که با خودروی سواری ریو در خیابان ها گشت میزده و با رویت خودروهای رها شده در کنار خیابان بعد از باز کردن درب خودرو وسایل آن را به سرقت می برده و فورا با خودروی خود متواری میشده است.

پس از انجام اقدامات پلیسی و شناسایی متهم در خانه اش، واقع در خیابان دیباجی جنوبی دستگیرشد. از خانه متهم ۷۰ عینک آفتابی اورجینال، ۴۰ برگ مدارک خودرو شامل بیمه نامه و کارت خودرو، ۲۵ عدد عابر بانک و مقادیری طلا به ارزش تقریبی ۱۰ میلیون تومان و بدلیجات و دسته کلید های بسیاری کشف شد.

در تحقیقات تکمیلی از متهم در کلانتری، وی خود را مجرد و دارای مدرک کارشناسی ارشد معرفی کرد و گفت که قبلاً در بیمارستانی در شمال تهران پرستار بودم و خانه نیز متعلق به پدرم است. وی مدعی شد:به خاطر هیجان و تنوع در زندگی از ۵ ماه قبل سرقت ها را شروع کردم و با خودروی ریو خود در ساعات ظهر هنگام پرسه زنی در خیابان از خودروهای پارک شده سرقت می کرده است.

وی اظهار داشت:در یکی از سرقت ها در خودروی سمندی را باز می کند و وقتی بیمه نامه خودرو را می بیند متوجه می شود مالک، خودروی خود را جلوی آپارتمان محل سکونتش پارک کرده و کلید خانه اش را نیز در خودرو جا گذاشته است. به همین خاطر تصمیم به سرقت از داخل خانه می گیرد. وی برای اطمینان از نبود مالک درخانه اش، زنگ آپارتمان را می زند و پس از آنکه کسی جوابگو نبود با بازکردن در ساختمان به طبقه سوم می رود و با انداختن کلید وارد خانه می شود.

وی یک کیف مردانه که داخل آن مدارک شخصی، مقادیری دلار و یورو بود را از جلوی آیینه ورودی خانه برمی دارد و فرار می کند.

وی در بازجویی ها همچنین اعتراف کرد:در بعضی از سرقت ها پس از دزدیدن مدارک ساعاتی بعد با مالکان تماس می گرفته و می گفته مدارک تان را در خیابان پیدا کرده ام و می خواهم به شما تحویل بدهم. مالباختگان نیز با توجه به وضعیت ظاهری متهم و نحوه صحبت کردنش به او شک نمی کردند و بنا به درخواستش برای پیدا شدن مدارک به او مبلغی نیز به عنوان شیرینی می دادند.

سرهنگ ظهیری رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ بیان داشت:متهم یک بار نیز به جرم سرقت وسایل داخل خودرو به زندان افتاده و سابقه دار است.

وی در تحقیقات اولیه به ۳۵ فقره سرقت اعتراف کرده و تحقیقات تکمیلی از وی ادامه دارد. ضمن آنکه با توجه به اظهارات سارق مبنی بر اینکه بیشتر سرقت ها را از خودروهایی انجام داده که در آن باز بوده و رانندگان به هنگام خروج فراموش کردند آن را قفل کنند از این رو لازم است شهروندان توجه لازم را داشته باشند تا خودرویشان طعمه سارقان قرار نگیرد.

دسته‌بندی‌ها: اخبار حوادث

برچسب‌ها: ,,

دیدگاه بگذارید

اطلاع از
avatar
wpDiscuz