باند کلاهبرداری ۲۵۰۰ پزشک و وکیل شاسایی شد

 هشت نفر از اعضای باند کلاهبرداری بزرگ اینترنتی از داخل زندان شناسایی شدند. این پرونده با پنج هزارو ٢٠٠ شاکی که پزشک، وکیل دادگستری و اقشار فرهیخته جامعه هستند، در دادسرا در دست بررسی است.
حاجی رضا شاکرمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز، در این باره گفت:اعضای این باند در تماس تلفنی با افراد، با این ادعا که از رادیو معارف و سایر برنامه های تلویزیونی با شما تماس گرفته شده و به زودی برنده جایزه چهار یا پنج میلیون تومانی می شوید، قربانی را به طمع انداخته و از وی می خواستند مقابل دستگاه عابربانک رفته و با وارد کردن کارت بانکی گزینه * یا # را انتخاب کند.

این مقام قضائی در کرج افزود:قربانیان غافل از اینکه دستگاه خودپرداز گزینه # یا * را قبول نمی کند، مبلغ مد نظر کلاهبردار را طبق گفته کلاهبردار در پشت تلفن وارد کرده و سپس مبلغ به حساب فرد مد نظر آماده واریز می شود که به این طریق قربانی اغفال شده و رقم مد نظر را در حساب گفته شده واریز می کند.

دادستان کرج در ادامه بیان کرد:با شکایت پنج هزارو ٢٠٠ نفر از شاکیان، وجوه ناشی از کلاهبرداری خطوط تلفنی مورد تعقیب قرار گرفت و با تعقیب وجوه و دستگیری افرادی که به طریقی از وجوه استفاده کرده اند، مشخص شد تعدادی از زندانیان زندان رجایی شهر که بیشتر آنها دارای مجازات های سنگین و حبس های طویل المدت هستند، اقدام به کلاهبرداری می کنند.

شاکرمی اضافه کرد:بیشتر این افراد به فعل مجرمانه اقرار کرده اند و گفته اند افرادی که با قربانیان تماس می گرفتند، به کلاه زن معروف شده و افرادی که در خارج از زندان اقدام به دریافت وجوه ناشی از کلاهبرداری و اصطلاحا نقد می کند، به «پول شو» معروف بودند.

وی همچنین گفت:در ادامه تحقیقات مشخص شد، تعدادی از افراد زندانی با به دست آوردن گوشی تلفن و خط مد نظر، اقدام به تماس با قربانی می کردند و بعد از کلاه زدن و واریز وجه به حساب مد نظر خود، به یک نفر از هم بندی های خود اعلام می کنند که پول به حساب واریز شده است و در واقع یک نفر با فردی بیرونی در تماس است تا سایر کلاه زن ها میان زندانیان شناسایی نشود، سپس فرد زندانی دارای رابط با فرد بیرونی تماس گرفته و اعلام می کند پول به سرعت از حساب خارج و بین پول شوها تقسیم شود.

دادستان کرج افزود:دراین رابطه پرونده ای با پنج هزار و ٢٠٠ شاکی تشکیل شده است؛ همچنین در یک تماس تلفنی مبلغ صد میلیون تومان که از حساب شاکی خارج شده بود، کشف شد و همه افراد یک بند که قریب به سی تا چهل نفر هستند و به نوعی در کار کلاه زنی فعال بوده و گروهی هم که اقدام به وارد کردن گوشی تلفن همراه و خط تلفن به زندان رجایی شهر کرده بودند، شناسایی شدند. افرادی که مستقیم با جرم در ارتباط بوده اند، تفهیم اتهام شده اند.

دادستان کرج در ادامه گفت:با مسئولان بانک های کرج مذاکره کرده و تقریبا هیچ حساب کاذبی که وجوه ناشی از کلاهبرداری به آن واریز شده باشد، در کرج موجود نیست و بانک ها نیز با سامانه ثبت احوال ارتباط داشته و کشف حساب به نام افراد معروف به کلاه زن دیگر دشوار نیست.

دسته‌بندی‌ها: اخبار حوادث

برچسب‌ها: ,,

دیدگاه بگذارید

اطلاع از
avatar
wpDiscuz