حضور پر شور زائران ایرانی پای صندوق‌های رای در کربلا

ایرانی‌های حاضر در کربلا از صبح امروز ۲۹ اردیبهشت ماه با حضور پای صندوق رای، در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سازمان حج و زیارت، در کربلای معلی چهار شعبه رای گیری در نظر گرفته شده است و زائران خود را به نزدیکترین شعبه محل اسکان خود می‌رسانند و در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می‌کنند.

نزدیک به شش هزار زائر ایرانی که توسط شرکت شمسا (کارگزار زیارتی اعزام کننده زائران ایرانی به عراق تحت نظر سازمان حج) به عتبات آمده‌اند و همین تعداد نیز زائران کاروان‌های آزاد، امروز در کربلا هستند، علاوه بر این آمار، ۷۰۰ خانواده ایرانی که عمدتا زنانی هستند که با مردان عراقی ازدواج کرده‌اند، در شهر کربلا حضور دارند.

چهار شعبه اخذ رای در کربلا در نظر گرفته شده است، شعبه اصلی در کنسولگری و سه شعبه در سه هتل و در سه نقطه حضور زوار ایرانی در کربلای معلا مستقر شده است.

برای انتخابات ریاست جمهوری کشورمان ۲۳ صندوق رای در نقاط مختلف عراق مستقر شده است که از این تعداد ۶ صندوق متعلق به بغداد و حومه آن است که یکی از آنها در محل سفارت، یک صندوق در فرودگاه، یکی در کاظمین، یک صندوق در سامرا (استان صلاح الدین) و یک صندوق در مرز مهران – زرباطیه (استان واسط) مستقر خواهد شد و نیز یک صندوق سیار هم در بغداد پیش بینی شده است.

همچنین تعداد صندوق‌های رای در شهرهای کربلا، نجف و اربیل هر کدام ۴ صندوق اعلام شده است و در بصره ۳ صندوق رای و در سلیمانیه نیز ۲ صندوق، آرای اتباع و زائران ایرانی را جمعآوری میکنند.

دسته‌بندی‌ها: اخبار گردشگری

برچسب‌ها: ,,

دیدگاه بگذارید

اطلاع از
avatar
wpDiscuz