دلایل اختلاف قیمت سکه طرح قدیم و جدید چیست؟

مهر: رئیس اتحادیه طلا و جواهر، اختلاف قیمت سکه طرح جدید و قدیم در بازار را منتج از رفتارهای هیجانی خریداران و بالا بودن تقاضا دانست و گفت:سکه طرح جدید با نرخ های هفته گذشته، همچنان حباب دارد. سکه طرح قدیم و جدید

آیت محمدولی درباره اختلاف قیمت حدود یک میلیون تومانی سکه طرح جدید و قدیم در بازار گفت:اختلاف قیمت سکه طرح جدید و قدیم در بازار به رفتارهای هیجانی خریداران و بالا بودن تقاضا برای خرید سکه طرح جدید از سوی مردم برمی گردد و دلیل منطقی دیگری ندارد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود:تنها علت تقاضا می تواند اختلاف نرخ میان سکه طرح جدید و قدیم را در بازار رقم بزند، چرا که سکه طرح جدید از نظر وزن، عیار و رنگ هیچگونه تفاوتی با سکه طرح قدیم ندارد. تنها تفاوت این دو سکه، نقشی است که روی این دو سکه حک شده است. ولی این طور در ذهن مصرف کنندگان و مردم شکل گرفته که سکه امامی که تاریخ ضرب سال ۸۶ را دارد، خریداری کنند و سکه طرح قدیم نخرند.

وی تصریح کرد:تنها علت این اختلاف قیمت به هیجانات بازار برمی گردد و دلیل دیگری نمی توان برای آن متصور بود و افزونی تقاضا، قیمت و اختلاف آن با سکه طرح قدیم را رقم زده است.

به گفته محمدولی، سکه همچنان در بازار حباب دارد که محاسبات با نرخ های روز پنجشنبه ۱۹ مهرماه، ۳۵۰ هزار تومان حباب را نشان می دهد.

روز پنج شنبه، ۱۹ مهرماه هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۶۲۱ هزارتومان و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۳ میلیون و ۷۶۰ هزارتومان بود.

دسته‌بندی‌ها: اخبار اقتصادی

برچسب‌ها: ,

دیدگاه بگذارید

اطلاع از
avatar
wpDiscuz