دلیل اختلال موبایل و اینترنت در تشییع آیت الله هاشمی

مراسم تشییع پیکر آیت الله رفسنجانی در حالی برگزار شد که به دلیل ازدحام جمعیت، مشترکان تلفن همراه برای برقراری مکالمه و استفاده از دیتا با اختلالاتی مواجه شدند.
علت قطع اینترنت در مراسم تشییع آیت الله رفسنجانی ازدحام جمعیت بود
به طور معمول در هنگام ازدحام جمعیت در یک محدوده خاص، سرویس دهی اپراتورها با مشکلاتی مواجه می شود و مشترکان در آن محدوده امکان دسترسی به خدمات مطلوب را از دست می دهند.
بر همین اساس معمولا در این شرایط اپراتورها با استفاده از تجهیزات سیار تلاش در سرویس دهی بهتر به مشترکان دارند.
اما صبح امروز در مراسم تشییع پیکر آیت الله رفسنجانی با وجود قابل پیش بینی بودن ازدحام جمعیت، آنتن دهی موبایل و اینترنت با اختلالاتی همراه بود.

پیگیری موضوع از اپراتورهای تلفن همراه نیز یک پاسخ واحد در بر داشت و شرکت های همراه اول و ایرانسل هر دو اینگونه توضیح دادند تا جایی که مجوزهای استفاده از BTSسیار صادر شده این تجهیزات مورد استفاده قرار گرفته، ولی با این حال در مناطقی که امروز برای مراسم تشییع در نظر گرفته شده بود، پاره ای از مشکلات و اختلالات به دلیل تراکم جمعیت رخ داده که طبیعی است.
پیش از این نیز به هنگام حضور مردم در جماران برای وداع با پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات اینگونه عنوان کرده بود که احتمال کندی در منطقه جماران وجود دارد و اپراتورهای تلفن همراه درحال ارسال آنتن های سیار برای رفع مشکل هستند.

دسته‌بندی‌ها: اخبار فناوری اطلاعات

برچسب‌ها: ,,

دیدگاه بگذارید

اطلاع از
avatar
wpDiscuz