متهم شدن یک ایرانی به هک اطلاعات سریال بازی تاج و تخت

دادستان های آمریکایی مدعی هستند یک ایرانی اطلاعات شبکه تلویزیونی اچ بی اُ را هک و قسمت هایی از سریال محبوب «بازی تاج و تخت» و چند سریال دیگر را سرقت کرده است. سپس این فرد با مسئولان شبکه «اچ بی اُ» تماس گرفته و آن ها را تهدید کرده است درصورتی که مبلغ ۶ میلیون دلار به او پرداخت نکنند، اطلاعات سرقت شده را در اینترنت منتشر خواهد کرد.سریال بازی تاج و تخت

«بهزاد مصری»، ایرانی از سوی مقامات فدرال آمریکا متهم شده است. او با نام مستعار «استوک وحشت» در دنیای مجازی به فعالیت مشغول بود. حکم محکومیت مصری روز گذشته در دفتر دادستان فدرال منهتن صادر شد. «جون کیم»، وکیل مدافع آمریکایی، در کنفرانس خبری گفت:مصری هنگام سرقت اطلاعات شبکه «اچ بی اُ» در ایران بوده و با وجود اینکه در شرایط کنونی امکان بازداشت او وجود ندارد؛ با پیامد های فراوانی مواجه خواهد بود. مصری هرگز نمی تواند با آرامش به بیرون از ایران سفر کند؛ زیرا نام او در اختیار اف بی آی قرار گرفته و به هر کجا برود، فورا بازداشت خواهد شد.

این وکیل آمریکایی در ادامه افزود:مصری یک هکر با تجربه و کارکشته است که پیش از این نیز چندین سامانه رایانه ای را در سراسر جهان مورد حمله سایبری قرار داده بود.

مقامات آمریکایی مدعی شدند مصری سابقه همکاری با ارتش ایران را داشته و به آن ها در هک سامانه های نظامی، سامانه نرم افزار های هسته ای و زیرساخت های رژیم صهیونیستی کمک کرده است! این مقامات در ادامه مدعی شدند بهزاد مصری به گروه هکر های «ترک بلک هت سکیوریتی تیم» که مسئول صد ها حمله سایبری در آمریکا و دیگر کشور های جهان هستند، نیز مشاوره هایی ارائه کرده است.

بر اساس این ادعا، زمانی که مصری به سامانه شبکه «اچ بی اُ» دستبرد زد در خدمت ارتش ایران نبود. حمله به این شبکه تلویزیونی در تابستان و همزمان با آماده شدن فصل جدید سریال «بازی تاج و تخت» انجام شد. مصری از مه تا اوت سال جاری میلادی به سرقت اطلاعات از شبکه «اچ بی اُ» مشغول بود و علاوه بر دسترسی به سریال «بازی تاج و تخت»، چندین قسمت از سریال های محبوب دیگر مانند «Ballers»، «Curb Your Enthusiasm» و «The Deuce» را نیز سرقت کرد.

بهزاد مصری برای دسترسی به این اطلاعات از حساب کاربری کارمندان شبکه «اچ بی اُ» استفاده و سپس با ارسال چند ایمیل برای مدیران شبکه از آن ها درخواست ۶ میلیون دلار پول کرد. او در پایان ایمیل ها از تصاویر برخی از شخصیت های اصلی سریال استفاده می کرد. زمانی که درخواست مصری برای دریافت پول محقق نشد، او تهدید خود را عملی کرد و بخش هایی از سریال «بازی تاج و تخت» را در اینترنت قرار داد.

اتهامات بهزاد مصری تقلب رایانه ای، اخاذی و سرقت هویت اعلام شده است. مدیران «اچ بی اُ» هنوز خبری درمورد حجم خسارات مالی وارد آمده به این شبکه در پی هک شدن اطلاعات آن، منتشر نکرده اند.

دسته‌بندی‌ها: اخبار فناوری اطلاعات

برچسب‌ها: ,,,

دیدگاه بگذارید

اطلاع از
avatar
wpDiscuz