پایان سرقت های سریالی در همدان و ملایر

جماران:سرهنگ رضا زارعی در تشریح نحوه دستگیری باند سرقت های سریالی بیان کرد:بعد از به وقوع پیوستن سرقت های سریالی از کارگاه ها و خانه باغ های جاده همدان – ملایر رسیدگی به این پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاه قرار گرفت.رپورتاژ

وی در ادامه افزود:تیم ویژه کارآگاهان پلیس در مرحله مقدماتی با مطالعه دقیق پرونده ها و تحقیقات میدانی یک عدد کارت عابر بانک به جا مانده از صحنه سرقت کشف کردند.

رئیس پلیس آگاهی همدان ادامه داد:بعد از استعلام از سامانه بانک های اطلاعاتی، مشخص شد که کارت عابر کشف شده متعلق به یکی از سارقان سابقه دار و حرفه ای است.

سرهنگ زارعی بیان کرد:آخرین آدرس متهم شناسایی و با تعقیب و مراقبت های مداوم و با انجام اقدامات فنی، نامبرده دستگیر و در بازرسی از مخفی گاه او تعدادی لوازم و قطعات خودرو از جمله پمپ و دینام کشف شد.

این مقام انتظامی اظهار داشت:متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی به سرقت لوازم یک کارگاه، ۲ دستگاه خودرو وانت مزدا، یک دستگاه خودرو پیکان وانت و سرقت وسایل موجود در هفت فقره خانه باغ در شهر همدان با همدستی دوستانش اعتراف کرد.

سرهنگ زارعی عنوان کرد:در ادامه رسیدگی به پرونده، محل اقامت یکی از متهمان در روستای توابع ملایر شناسایی و با دریافت نیابت قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

وی ادامه داد:ماموران در بازرسی از منزل فرد یاد شده نیز کابل های برق، کف کش و پمپ سم پاشی کشف کردند و پس از انتقال به پلیس آگاهی ضمن اقرار به سرقت از کارگاه سنگ بری با همدستی متهم ردیف اول ، به ۱۴ فقره سرقت خانه باغی نیز اعتراف کردند.

وی گفت:با دستگیری تمامی اعضای باند و سه تن از خریداران اموال مسروقه، در مجموع ۲۵ فقره سرقت خانه باغ، کارگاه و خودرو کشف و متهمان به مرجع قضائی معرفی شدند.

گفتنی است ؛ در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، آمار دستگیری سارقان در شهرستان همدان ۵۷ درصد افزایش یافته است.

دسته‌بندی‌ها: اخبار حوادث

برچسب‌ها: ,,

دیدگاه بگذارید

اطلاع از
avatar
wpDiscuz