چرا اپلیکیشن waze فیلتر شده است؟

اپلیکیشن مسیریاب Waze برای دومین بار در کشور فیلتر شد؛ فیلترینگی که از سوی مقامات قضایی و با تکیه بر ادله ای چون عدم اعتماد به کشور سازنده( رژیم صهیونیستی) و همچنین جاسوسی بودنش انجام گرفت. محمد جواد آذری جهرمی در جدیدترین توییت خود با ذکر ۵ نکته به فیلتر شدن نرم افزار مسیر یاب ویز پرداخته و توضیحاتی در این خصوص بیان کرده است.اپلیکیشن waze

گفتنی است؛ اپلیکیشن مسیریاب Waze یک نرم افزار اسرائیلی است که توسط یک شرکت استارت اپ اسرائیلی طراحی و سال ۲۰۱۳ توسط گوگل خریداری شد. این نرم افزار که تمامی اطلاعات طول مسیر از جمله نقشه راه، ترافیک، دوربین سرعت و حتی حضور نیروهای پلیس را بدون هیچ هزینه ای در اختیار کاربر قرار می داد تنها یکسال پس ازمعرفی، بدلیل سوء استفاده های صورت گرفته، توسط فرمانده پلیس لس آنجلس مورد انتقاد واقع شد.

استفاده از این نرم افزار در داخل کشور ما از اسفند ماه سال گذشته بدلیل جاسوسی بودن و ارائه ان توسط رژیم اسرائیل از طرف مقامات قضایی فیلتر شد. ممنوعیتی که چند ماه بعد یعنی در مهر ماه سال جاری رفع شد و مجددا مورد استفاده عمومی قرار گرفت.

حالا اما دادستانی کل کشور یکبار دیگر تصمیم گرفته تا ویز را فیلتر و تمامی سرویس های استفاده حمل و نقل را برای استفاده از این اپلیکیشن پر سر و صدا منع کند.

 

دسته‌بندی‌ها: اخبار فناوری اطلاعات

برچسب‌ها: ,

دیدگاه بگذارید

اطلاع از
avatar
wpDiscuz