۸ اشتباه رایج در آزمون IELTS_ چگونه از آن ها اجتناب کنیم

آزمون آیلتس برای برخی از زبان آموزان در سطح پیشرفته هدفی است بزرگ که قطعا برای عبور از آن بایستی علاوه بر مطالعه کافی و داشتن آگاهی لازم نکاتی را رعایت کرد تا از اشتباهات هرچند کوچک ولی تاثیر گذار در نتیجه ی آزمون جلوگیری کرد ، در اینجا ۸ نمونه از اشتباهات رایج آزمون IELTS را میخوانیم که برای آزمون دهندگان نکات سودمندی را بیان میکند.آزمون آیلتس
اشتباهات رایج در آزمون آیلتس و نحوه اجتناب از آنها
۱.زیاد ، کم است:
یک اشتباه بسیار رایج پاسخ به لغات بیشتر از آنچه که دستورالعمل از شما می خواهد ،اگر آزمون میگوید که بیشتر از ۳ کلمه نباشد جواب دادن به ۴ یا بیشتر از آن قطعا کسر نمره خواهد کرد.

۲.کم ، کم است:
مدت زمان تست Writing بیرحمانه است. وقتی که دستورالعمل حداقل تعداد کلمات را ذکر میکند ( ۲۵۰ برای مقاله ، ۱۵۰ برای خبر یا نامه ). همچنین باید دانست که مقاله ی طولانی تر به معنی نمره ی بهتر نیست ؛ ابن نه تنها یک افسانه است بلکه خطرناک نیز هست.
۳.نوشتن مقاله ی طولانی:
نوشتن مقاله ی طولانی میتواند به طور غیرمستقیم باعث کسر نمره آزمون آیلتس شود زیرا احتمال اشتباه در تعداد لغات و جملات به همان میزان افزایش میابد.
۴.خارج از موضوع نوشتن در رایتینگ آیلتس:
تغییر موضوع غیر قابل قبول است از هر یک از دانش آموزان خواسته می شود که موضوعی را بنویسند. بعضی از دانش آموزان درصورت متوجه نشدن موضوع سعی میکنم کم بنویسند یا اصلا موضوع را تغییر دهند.واقعیت ناراحت کننده این است که مهم نیست کار ارائه شده چقدر زیبا باشد ، موضوع اشتباه یعنی نمره ی صفر.
۵.نادیده گرفتن راهنمایی ها در تسک:
یکی دیگر از تله های مشابه IELTS حذف قسمت هایی از موضوع داده شده و یا نادیده گرفتن راهنمایی ها در تسک می باشد.هر بخش هایی از موضوع به نیاز هایی که باید پوشش داده شوند اشاره دارد چرا که آزمونگران قطعا آن ها را می شمارند.
۶.حافظه ی خوب میتواند شما را به دردسر بیاندازد:
با دانستن این مطلب که گاهی اوقات موضوع تکرار میشود دانش آموزان باهوش و حافظه ی خوب سعی بر حفظ مقالات میکنند که این اشتباه وحشتناکی است به دلیل اینکه به آزمونگران آموزش میدهند به دنبال مقالات حفظ شده باشند و دستورالعمل های جدی برای رد صلاحیت این کار را اعمال کنند.
۷. تلفظ غلط در اسپیکینگ آزمون آیلتس:
داشتن لهجه مهم نیست اما تلفظ بسیار اهمیت دارد. IELTS آزمونی برای متکلمان غیر بومی است. متکلمان نمیتوانند دیگران را به خاطر داشتن لهجه سرزنش کنند . مشکل اینجا است که هر کسی تفاوت بین لهجه و تلفظ را تشخیص نمیدهد.اهمیتی ندارد که یک فرد چقدر قوی با لهجه صحبت کند؛ باید کلمات بدرستی تلفظ شوند در غیر اینصورت باعث از دست دادن نمره می شود.این عقاید نیستند که مهم اند بلکه شیوه ی بیان آن هاست که حائز اهمیت است دانش آموزان فکر میکنند نوشتن و گسترش عقاید غلط (در مقاله یا مکالمه) میتواند به نمره لطمه وارد کند.
۸. کلمات ربطی:
کلمات ربطی بیشتر ، همیشه بهتر نیست دانش آموزان باهوش می دانند یکی از معیار های نمره آوری در مقاله انسجام و پیوستگی از کلمات ربطی زیادی استفاده کنید درسته؟ غلطه.استفاده ی بیش از حد از کلمات ربطی یک مسئله ی شناخته شده است که میتواند توسط آزمونگران به راحتی مشخص شود.

توصیه مهم درباره آزمون آیلتس

 نحوه نوشتن رایتینگ آیلتس

  •  برای اینکه مشکلی نداشته باشید تمرین کافی و اطلاع از تله های آزمون به یک اندازه حائز اهمیت می باشد.
  • آشنا بودن به دستورالعمل ها و روند آزمون آیلتس  باعث اعتماد به نفس شده و بر نمره آزمون آیلتس تاثیر گذار است.
  • این مقاله به لطف و توسط سیمون براورمن تهیه شده که وبلاگی IELTS در سطح عالی ای را اداره می کند که پر از اطلاعات مفید و راهنمایی در مورد آزمون IELTS میباشد.

دسته‌بندی‌ها: اخبار علمی

برچسب‌ها: ,,

دیدگاه بگذارید

اطلاع از
avatar
wpDiscuz